V létě do Račic na mistrovství Evropy i festival

Závodit se bude celkem ve čtyřech disciplínách - sprinty, kritérium, štafety a dlouhý závod. Široká sportující veřejnost se navíc může těšit i na mnoho dalších doprovodných aktivit včetně sobotního Koloběžkového festivalu.

Sportovní program KICKFESTU 2019, jak zní oficiální název koloběžkového mistrovství Evropy, začne už v pátek, kdy od 10:00 celý šampionát odstartuje závod žen a dětí v disciplíně sprint. O den později čeká na závodníky disciplína kritérium (12 km) a divácky atraktivní závod štafet všech věkových kategorií. Na závěr celého mistrovství Evropy se v neděli závodníci rozjedou do dlouhého závodu, ve kterém na ně čeká trasa dlouhá i 45 km. Ženy a junioři se vydají na trať o 10 km kratší, kategorie veteránů a kadetů absolvují závod na 20 km.

Koloběžkový festival, handbiky i skvělá road show

A to rozhodně nebude v Račících od koloběžek vše. Kromě sportovní podívané na evropské úrovni bude v sobotu 27. července pro návštěvníky a fanoušky koloběžkových strojů připraven celodenní Koloběžkový festival s bohatým doprovodným programem. Půjčovna a testování koloběžek nebo projížďky po okolí - to si rozhodně nemůžete nechat ujít.

Se svým programem se ke Koloběžkovému festivalu připojí i společnost Auto Horejsek Road Show, která zpestří festivalový program aktivitami a soutěžemi pro celou rodinu. Hlavním hostem Road Show bude Youtuber a parkourista Tary, propagující aktivní život a pohyb.

V rámci roadshow naučíme mladší návštěvníky zábavnou formou dopravním pravidlům i zdravovědě, odvážnější si mohou vyzkoušet výměnu kola nebo poskytnutí první pomoci. Pohodovým dnem provede návštěvníky moderátor Aleš Lehký a DJ David. Řidiči si budou moci díky testovacím jízdám vyzkoušet vozy značky ŠKODA AUTO. Pro dospělé je připravena soutěž o tankovací CCS kartu v hodnotě 10.000 korun. K zařazení do soutěže stačí splnit několik soutěžních stanovišť a správně tipnout soutěžní otázku.

Program celého víkendu doplní i 2 závody handicapovaných sportovců na handbicích.

Ať už jste koloběžkáři, nebo ti, pro které se stal koloběžkový svět velkým lákadlem a chcete se dozvědět více, v červenci máte jedinečnou příležitost vše vyzkoušet na vlastní kůži. Doražte do Račic a zažijte tu pravou atmosféru koloběžkového KICKFESTU 2019.